Usługi

Kinkiety do salonu – oświetlenie i dekoracja pokoju gościnnego

Salon to pomieszczenie, które zazwyczaj pochłania najwięcej naszej uwagi, jeśli chodzi o kwestię dekorowania wnętrz. Często to właśnie do miejsca, w którym przyjmujemy gości, wybieramy najpiękniejsze meble oraz ozdoby. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie, które wyeksponuje dekoracje w efektowny sposób i zapewni komfort użytkowania pokoju. Chociaż niewątpliwie spore wrażenie robią majestatyczne żyrandole, nie każde pomieszczenie będzie nadawało się do zamontowania dużej i nisko wiszącej lampy. W salonie, w którym mamy niski sufit albo w pokoju, którego nie chcemy przytłoczyć obecnością żyrandola w samym centrum, dobrze sprawdzi się system kinkietów. Ten rodzaj oświetlenia może być elegancki i stylowy nie mniej niż lampy wiszące. Współcześni projektanci tworzą wiele ciekawych kinkietów do salonu, które charakteryzują się zróżnicowaną estetyką i unikalnym designem. Podpowiadamy, jak wybrać dekoracyjną lampę naścienną, która będzie ozdobą pomieszczenia.

Kinkiety do salonu – dekoracyjne żarówki

Niektóre rodzaje kinkietów wyróżniają się widoczną lub wręcz mocno wyeksponowaną żarówką. Dotyczy to lamp przypominających latarnie, kinkietów w stylu industrialnym oraz modeli utrzymanych w stylu retro, które przypominają świecznik. W takich przypadkach o kształt i ogólny wygląd żarówki musimy zatroszczyć się w takim samym stopniu jak o obudowę lampy. Okrągłe pomarańczowe żarówki zazwyczaj wybiera się do kinkietów o drucianej konstrukcji, co jest charakterystyczne dla modeli industrialnych. W przypadku kinkietów retro, żarówka ma przeważnie kształt płomyka. Przy wyborze żarówki warto kierować się sugestią producenta.

Kinkiety do salonu – kryształowe paciorki

Kryształy stanowią na ogół ozdobę lamp wiszących, a w szczególności imponujących żyrandoli w starym stylu. Jednak zdarza się, że zdobią także kinkiety do salonu. Zwieszające się ze stelaża kryształowe paciorki same w sobie mogą stanowić dekorację, jednak niektórzy decydują się na zakupienie takich kinkietów w komplecie z lampą wiszącą czy żyrandolem w podobnym stylu. Dzięki temu można zyskać kompletny i dopasowany system oświetleniowy w swoim salonie. Taka opcja sprawdza się jednak tylko jeżeli dysponujemy przestronnym pomieszczeniem, które chcemy urządzić w wytwornym stylu. W niewielkim pokoju gościnnym lepiej wybrać jedną z dwóch opcji.

Kinkiety do salonu – złota farba

Złoto zawsze wygląda efektownie i luksusowo, pod warunkiem oczywiście, że zachowamy umiar. W przypadku kinkietów do salonu jak najbardziej można pozwolić sobie na odrobinę złotych akcentów. Szczególnie jeśli urządzamy pokój gościnny w stylu królewskich komnat i wybieramy kinkiety w kształcie świeczników. Jeśli jednak urządzamy pomieszczenie zgodnie z wytycznymi nowoczesnych stylizacji, powinniśmy raczej ostrożnie obchodzić się ze złotem. Elegancko będzie prezentować się w połączeniu z czernią. Lampy w tym stylu można obejrzeć na przykład tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/829-kinkiety-do-salonu-jadalni. Jeśli obawiamy się, że mimo wszystko złoto w naszym wnętrzu się nie sprawdzi, możemy zamiast tego zdecydować się na połyskujący chromowany kinkiet.

Kinkiety do salonu – estetyczny abażur

Abażur w przypadku kinkietu pełni funkcję filtrowania światła, aby nie było zbyt mocne, jednak może także się świetnie prezentować. W sprzedaży dostępne są zarówno kinkiety do salonu z prostymi i nierzucającymi się w oczy abażurami, jak i takie, które posiadają estetyczne wzory. Pięknie wyglądają na nich motywy kwiatowe, roślinne czy niewielkie złote akcenty. Często wybiera się tego typu kinkiety do salonu w stylu retro, ale w innych stylizacjach również wyglądają całkiem dobrze.

You may also like

Leave a reply

More in Usługi

Usługi

Odzież reklamowa dla dzieci

Praktyczność gadżetów reklamowych, ozdobionych symbolami firmowymi, czyni je jednymi z najpopularniejszych upominków biznesowych. ...