Inspiracje

Jak wybrać rozmiar łóżka dla dziecka?

Łóżka dziecięce są dostępne w ogromnej różnorodności kształtów, kolorów i rozmiarów, a ustalenie, który element będzie pasował do pokoju Twojego dziecka, może być trudne. Podczas gdy wygląd łóżka – kształt, kolor i szczegóły projektu – będzie tym, co zauważysz jako pierwsze, podstawowe materiały, konstrukcja i cechy bezpieczeństwa mają większe znaczenie niż wygląd. Oto, co należy wziąć pod uwagę, wybierając wielkość łóżka dla dziecka i jak wybrać takie, które najlepiej spełni jego potrzeby.

Wybór łóżka według wieku – jaki rozmiar jest najlepszy dla dziecka

Niezależnie od tego, czy maluch wyrósł ze swojego łóżeczka, czy starsze dziecko potrzebuje czegoś nowego, myślenie o jego potrzebach teraz i w najbliższej przyszłości pomoże Ci wybrać odpowiednie łóżko. Typowy materac dziecięcy wystarcza na około 10 lat, podobnie jak łóżko dziecięce wykonane z wysokiej jakości materiałów i konstrukcji.

Solidne łóżeczko dla malucha, które stoi blisko ziemi, będzie służyć Twojemu dziecku przez 2-3 lata. Gdy łóżko stanie się za małe, poniesiesz dodatkowy wydatek – i tak będziesz musiał kupić większe łóżko i materac. Niektóre dzieci radzą sobie dobrze, gdy natychmiast przestawiają się na większe łóżko, podczas gdy inne potrzebują łatwego dostępu i poczucia bezpieczeństwa, na które pozwala mniejsze łóżko dla dziecka.

Wybór odpowiedniego rozmiaru jest niezbędny. Dla małego dziecka podwójne łóżko może wydawać się ogromne, ale bardzo szybko do niego dorośnie. Łóżka piętrowe dla dzieci to najpopularniejszy wybór, ale jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, warto również rozważyć podwójne łóżko lub nawet queen size. Odpowiednie łóżko będzie mogło towarzyszyć Twojemu dziecku w jego pierwszym mieszkaniu, więc inwestycja we właściwy element od samego początku przyniesie długoterminową wartość i oszczędności.

Wiek również ma znaczenie przy wyborze bezpiecznego łóżka; górna prycza niektórych łóżek piętrowych może być zbyt niebezpieczna dla mniejszych dzieci. Dzieci poniżej szóstego roku życia nie powinny spać ani wchodzić na górną pryczę. Znasz swoje dziecko lepiej niż ktokolwiek inny, więc jeśli musisz przedłużyć zasadę „bez górnego łóżka” na późniejszy wiek, zrób to.

You may also like

Leave a reply

More in Inspiracje