Dom i ogród

Farba do blachy istotnym elementem wykończenia domu

farba do blachy

Każdy budynek, w tym budynki domowe, posiada w swojej konstrukcji lub otoczeniu elementy wykonane z blachy, które wymagają szczególnego podejścia. Ze względu na to, że w większości przypadków znajdują się one na zewnątrz, są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a co z tym jest związane – rozwój korozji. Dlatego też tak ogromne znaczenie ma farba do blachy jakiej użyjemy. Na co zatem należy zwrócić uwagę i jak prawidłowo zabezpieczyć blachę?

Przygotowanie różnego rodzaju podłoża

W przypadku, gdy będziemy dokonywać renowacji starych powłok, cały proces musimy rozpocząć od usunięcia resztek starej, łuszczącej się powłoki. W tym celu najlepiej jest wykorzystać specjalne preparaty do usuwania powłok malarskich lub szczotki drucianej czy też szpachelki. Jeśli mamy do czynienia z powierzchniami gładkimi i błyszczącymi, w pierwszej kolejności należy je zmatowić papierem ściernym. Każda powierzchnia musi również zostać dokładnie umyta i osuszona. Dopiero wtedy zastosowana może być farba do blachy.

Jeśli na powierzchni, z którą pracujemy występują ślady korozji, prace należy rozpocząć od umycia całego obszaru – najlepiej przy użyciu myjki ciśnieniowej – i dokładnego osuszenia. Kolejny krok to mechaniczne usunięcie korozji, aż do uzyskania czystego metalu. Miejsca, gdzie występowały zmiany możemy dodatkowo zabezpieczyć specjalnym podkładem antykorozyjnym. Farba do blachy powinna być nałożona po upływie 24 godzin.

Szczególnym przypadkiem są blachy ocynkowane, które mogą być malowane dopiero po wysezonowaniu na powietrzu przez okres około jednego roku. Jeśli na powierzchni występuje po tym czasie biały nalot, czyli produkt korozji cynku, należy go usunąć za pomocą szczotek nylonowych lub włókniną z wprowadzonym ścierniwem, które uprzednio powinny być nasączone roztworem amoniaku 5%. Tak przygotowaną powierzchnię należy umyć, osuszyć, a następnie można przejść do malowania.

AKSIKOR – farba do blachy najwyższej jakości

Farba do blachy AKSIKOR przeznaczona jest do malowania dachów z blachy ocynkowanej i z blachy aluocynkowanej, rynien, parapetów, ogrodzeń i innych powierzchni z blachy ocynkowanej i z aluocynku, blach aluminiowych oraz powierzchni miedzianych. Doskonale nadaje się także do malowania elementów stalowych, betonowych czy też tynków, a nawet blach fabrycznie powlekanych. Wydajność 1 litra farby to do 10 m2 przy jednokrotnym malowaniu powierzchni, przy czym dla uzyskania najlepszych rezultatów rekomendowane jest nakładanie co najmniej dwóch warstw.

Dostępna jest w dziesięciu podstawowych, stonowanych kolorach, takich jak ceglasty, wiśniowy czy brązowy. Na życzenie klienta, farba do blachy może być kolorowana zgodnie ze wzornikami RAL i NCS.

AKSIKOR to produkt ekologiczny, wodorozcieńczalny i akrylowy. W przeciwieństwie do farb rozpuszczalnikowych, nie wydziela szkodliwych oparów ani przykrego zapachu. Jest również całkowicie nieszkodliwa dla wykonawcy i osób znajdujących się w pobliżu.

You may also like

Leave a reply

More in Dom i ogród