Budownictwo

6 luksusowych projektów ścian

Niezależnie od tego, czy malujesz, czy dekorujesz ściany, dobór materiałów i stylów, które przyjmiesz, powinien poprawić wygląd całego pomieszczenia i wnieść wartość dodaną do Twojego domu. Poza tym każdy pokój ma swoje unikalne funkcje, dlatego preferowane przez Ciebie style powinny pasować do wymagań salonu, pokoju zabaw i sypialni. Tak więc, aby uzyskać doskonały projekt wnętrza na ścianach, podajemy zestaw wskazówek dotyczących projektowania ścian wewnętrznych.

Malowanie ścian

Wybór wystroju wnętrza na ścianach zależy od indywidualnych wymagań. Aby jednak zadowolić każdą osobę w domu, obowiązkowe jest wybranie odpowiednich opcji spośród opcji malowania ścian wewnętrznych, takich jak emulsje o gładkim i matowym wykończeniu, emalia i teksturowane. Matowe i teksturowane najlepiej nadają się do malowania ścian sypialni, podczas gdy opcje emulsji i emalii nadają się do malowania ścian w salonach.

Tapeta

Na przykład tapeta winylowa najlepiej nadaje się do dekoracji ścian w salonie, ponieważ w każdej chwili łatwiej jest usunąć brud i ślady wodne na ścianach. Z drugiej strony, do dekoracji ścian sypialni , lepiej jest ozdobić ściany tapetami 3D lub płynnymi, aby uzyskać elegancki i dynamiczny wygląd ścian w pomieszczeniu.

Tynk

Tynki są lepszym rozwiązaniem do dekoracji ścian kilkoma motywami, takimi jak sport, przyroda i kreskówki. Wygląd tych tynków jest różny w zależności od rodzaju tynku i korzyści z ich stosowania to fakt, że na ścianach można uzyskać zróżnicowany wzór. Najlepsze wzory, które możesz wypróbować na swoich ścianach to strukturalne, mineralne i faktury.

Płytka

Płytki wykończeniowe najlepiej nadają się do ścian w salonie i sypialni i są dostępne w kilku formatach, takich jak twarda i miękka. Twarde płytki najlepiej nadają się do małych pomieszczeń, natomiast miękkie płytki są preferowane do przestronnych pomieszczeń. Zdolność zarówno twardych, jak i miękkich płytek do naśladowania kamienia, drewna lub innych wzorów daje możliwość przekształcenia ścian pokoju w różne motywy, takie jak komiczne postacie, super bohaterowie i dzikie zwierzęta. W zależności od materiału produkcyjnego płytki te są również dostępne w postaci PCV, szkła, ceramiki i kwarcu-winylu. Ta opcja projektowania ścian wewnętrznych najlepiej nadaje się do pokoju dziecięcego.

Panele ścienne

Jeśli wolisz projektować ściany przy minimalnym koszcie i wysiłku, panel ścienny jest najlepszą opcją, jaką możesz wybrać. Te panele są łatwiejsze do zainstalowania na ścianach i masz więcej odmian zarówno pod względem koloru, jak i tekstury . Panele, które można wypróbować na ścianach, to panel do montażu w szafie, panel we wzór płytek i panele ścienne z blachy.

Dekory kamienne

Kamienny wzór jest jedną z lukratywnych opcji projektowania ścian wewnętrznych i ten wzór najlepiej nadaje się do pomieszczeń, które nie są ani zwarte, ani zbyt przestronne. W porównaniu z każdą inną opcją projektowania ścian, kamienie są drogie, ale są zgodne z rachunkiem ze względu na swoją trwałość. Kamienny wzór na ścianach zatrzymuje wilgoć w pomieszczeniu, a także podkreśla status Twojego domu.

Wyboru materiałów i stylów można dokonać za pomocą porady profesjonalnego projektanta wnętrz lub możesz wybrać style, które potrzebujesz losowo.

You may also like

Leave a reply

More in Budownictwo