Inspiracje

Jakie lampy dobrze się sprawdzą w przedpokoju?

Chociaż w żadnym domu czy mieszkaniu przedpokój nie stanowi jednego z najważniejszych pomieszczeń, to jednak pełni dość istotną rolę, dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, by był nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Pomocny w tym będzie dobór odpowiedniego oświetlenia.

Jak dobrać oświetlenie do niewielkiego pomieszczenia?

W zdecydowanej większości przypadków przedpokój jest pomieszczeniem o stosunkowo niewielkich rozmiarach, który ze względu na swoje ułożenie jest niezbyt dobrze oświetlony. Na szczęście z tym można sobie dość dobrze poradzić, wystarczy tylko odpowiednio dobrać rodzaj oświetlenia i rozplanować jego rozmieszczenie, by przedpokój z ciemnego stał się jasnym i przytulnym. W tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie punktowych źródeł oświetlenia w postaci lamp sufitowych czy kinkietów wewnętrznych.

Lampy sufitowe w przedpokoju

W przypadku długich i wąskich przedpokoi doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie ciągu oświetleniowego, na który złożonych będzie kilka lamp ułożonych w pewnych odległościach od siebie. Dzięki temu oświetlenie pomieszczenia będzie możliwie jak najbardziej optymalne, co bezpośrednio przełoży się nie tylko na jego estetykę, ale również bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Obecnie wybór tego rodzaju oświetlenia jest na tyle szeroki, że z łatwością każda lampa sufitowa zostanie idealnie dopasowana do estetyki wnętrz.

Kinkiety wewnętrzne do przedpokoju

Dobrą alternatywa dla lamp sufitowych w oświetleniu przedpokoju będą kinkiety wewnętrzne. Mogą być stosowne zarówno jako główne źródło światła, jak i pomocnicze. Zdecydowana większość nowoczesnych kinkietów wyposażona jest w oświetlenie LED, przez co pomieszczenie zostaje w doskonały sposób doświetlone. Bez większych przeszkód w tym przypadku można regulować nie tylko intensywność światła, ale również jego barwę.
Niezależnie jednak od tego, czy oświetlając przedpokój postawimy na kinkiety wewnętrzne czy lampy sufitowe, ze względu na charakterystykę pomieszczenia warto stawiać na więcej niż jedno źródło światła.

You may also like

Leave a reply

More in Inspiracje