Dom i ogród

Rozjaśnij swój ogród japońską kamelią!

Kamelie japońskie to piękna rodzina krzewów. W zależności od odmiany, kwitną od grudnia do marca, oświetlając ogrody i balkony w czasie złej pory roku. Jest wiecznie zielonym, kwitnącym krzewem należącym do rodziny theaceae.

W skrócie.

Camellia japonica jest wiecznie zielonym, kwitnącym krzewem należącym do rodziny theaceae. Pochodząca z Japonii, ale także z Chin i Korei, jest uprawiana od wieków. Jest to roślina zwana „wrzosową ziemią”, która lubi raczej łagodny i deszczowy klimat. Kamelia tworzy małe drzewka o zwartym porcie, od 1 do 2 metrów wysokości, o błyszczących, ciemnozielonych liściach. Kwiaty mają bardzo różne kształty: mogą być pojedyncze, podwójne lub zgniecione. W zależności od odmiany są one czerwone, różowe lub białe, a w rzadkich przypadkach nawet bladożółte. Kwiaty kamelii pojawiają się na wiosnę i okres kwitnienia trwa dłużej niż 2 miesiące, pąki otwierają się jeden po drugim. Kamelia jest odporna na mrozy sięgające -10°C.

Sadzenie i pielęgnacja.

Jeśli mieszkasz w pobliżu jeziora lub w umiarkowanym mikroklimacie, możesz sadzić go na otwartej przestrzeni, pod warunkiem, że jest chroniony przed zimnymi wiatrami i palącym słońcem. W tym przypadku wykopać dobry dół i dodać ziemię wrzosową, kompost i obornik. Umieść cienką warstwę ściółki z kory sosnowej wokół kamelii, aby utrzymać wilgotność i chłód gleby.

Kamelia bardzo dobrze rośnie w doniczkach. W tym przypadku można go umieścić w chłodnej szklarni na zimę. Umieść go w półcieniu i unikaj sytuacji pełnego słońca. W celu ułatwienia drenażu należy umieścić na dnie pojemnika grządkę z glinianych kulek: bardzo ważne jest, aby uniknąć stagnacji wody u korzeni. Napełnić doniczkę mieszaniną wrzosowej ziemi i uniwersalnej ziemi doniczkowej. Podlewać dobrze po posadzeniu.
Utrzymanie kamelii jest ograniczone: powolny wzrost tego krzewu oznacza, że przycinanie nie jest obowiązkowe. Jeśli chcesz ją zrównoważyć, zawsze czekaj do końca kwitnienia. Aby zachować ciemnozielone, błyszczące liście i zagwarantować obfite kwitnienie w następnym roku, nie należy zapominać o nawożeniu roślin wrzosowatych co najmniej trzy do czterech razy w roku, jesienią i wiosną. Co dwa lub trzy lata należy ponownie umieścić kamelię w doniczce o nieco większej średnicy niż poprzednia.

Praktyczna porada.

W ziemi lub w doniczkach kamelia wymaga regularnego podlewania, aby zachęcić do regeneracji korzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysokich temperatur. Nie zapomnij o podlewaniu kamelii w doniczkach zimą, ponieważ jej wiecznie zielone liście i pączkujące pąki wymagają regularnego podlewania.

Wyjątkowy wybór.

Specjaliści od kamelii, oferujemy ponad 40 odmian wybranych ze względu na ich piękno i wigor. Krzewy te są co roku selekcjonowane przez naszych specjalistów z najlepszych producentów nad jeziorem Maggiore. Wyjątkowy asortyment.

Trochę historii.

Kamelia pochodzi z Japonii, gdzie jest uprawiana od VII wieku. Do Europy sprowadziła ją cesarzowa Józefina. Powieść „Dama kameliowa” Alexandra Dumas przyczyniła się do tego, że stała się ona jeszcze bardziej popularna i stała się symbolem romantycznego kwiatu. Eleganckie kobiety wieszają kamelie na swoich gorsetach. Jednym z emblematów Coco Chanel jest również kamelia.

You may also like

Leave a reply

More in Dom i ogród