Dom i ogród

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu?

Drzwi wejściowe do domu muszą pięknie się prezentować, być funkcjonalne i jednocześnie dobrze zabezpieczać wnętrze przed włamaniem oraz przed niepotrzebną utratą ciepła. Wybierając drzwi zewnętrzne, trzeba zwrócić również uwagę na materiał i sposób ich wykończenia oraz właściwości termoizolacyjne. A co jeszcze warto sprawdzić, zamawiając drzwi wejściowe do domu?

Rodzaje drzwi wejściowych do domu

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych drzwi, należy zastanowić się, ile miejsca można na nie przeznaczyć. Ponieważ jeśli w domu będą mieszkały dzieci lub osoby starsze poruszające się na wózku, to warto rozważyć szerokie drzwi dwuskrzydłowe z drewnianą ościeżnicą lub dwuskrzydłowe drzwi na wymiar. Natomiast gdy dana osoba woli tradycyjne rozwiązania, to może wybrać jednoskrzydłowe drzwi firmy Mikea. Tym bardziej że bogata oferta tego producenta obejmuje takie modele jak:

  • drzwi aluminiowe
  • drzwi z ościeżnicą aluminiową
  • drzwi z ościeżnicą drewnianą
  • drzwi do domów pasywnych i energooszczędnych
  • drzwi z ościeżnicą drewnianą i zamkiem listownym

Ciekawą propozycją będą również solidne drzwi z dobrą izolacją termiczną z linii Prima Thermo, które posiadają skrzydło o grubości 43mm wypełnione specjalną pianką poliuretanową.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe do domu?

Nowoczesne drzwi wejściowe do domu powinny skutecznie wyciszać dźwięki dochodzące z zewnątrz, a także bez problemu się otwierać i zamykać. Poszukując drzwi do domku jednorodzinnego, warto wybrać model z zaawansowanym systemem antywłamaniowym w postaci wielopunktowego zamku z automatycznym ryglowaniem oraz zamku dodatkowego trzybolcowego. Poza tym, aby uniknąć strat ciepła, producenci zaprojektowali drzwi z dobrą izolację termiczną oraz windstoperem, czyli specjalnym uszczelnieniem likwidującym przedmuchy w części progowej. Dzięki takim zabezpieczeniom użytkownik zapłaci mniejsze rachunki za ogrzewanie, a pomieszczenia znajdujące się blisko drzwi nie będą wychłodzone nawet podczas bardzo mroźnej zimy.

Jak znaleźć idealny kolor drzwi wejściowych?

Kolor drzwi wejściowych do domu musi być idealnie dopasowany do stylu wnętrza i elewacji budynku. Obecnie bardzo modny jest antracyt, ponieważ ten uniwersalny kolor pasuje do wielu nowoczesnych wnętrz i dobrze się komponuje z kolorem białym, czarnym oraz srebrnym. Ponadto dużą popularnością cieszą się również różne odcienie drewna takie jak orzech, złoty dąb, mahoń, dąb bagienny czy winchester. Drewniane drzwi wyglądają przytulnie i świetnie się sprawdzą w domach klasycznych oraz pasywnych.

Drzwi wejściowe do domu można też wygodnie skonfigurować przy pomocy internetowych narzędzi lub podczas rozmowy z konsultantem. Ważne, by wybrać rozwiązanie, które podkreśli charakter nieruchomości, będzie praktyczne w codziennym użytkowaniu oraz dobrze posłuży mieszkańcom przez wiele lat.

You may also like

Leave a reply

More in Dom i ogród