Inspiracje

Jakich artykułów piśmienniczych nie może zabraknąć w wyprawce szkolnej?

Wyprawka szkolna to element, bez którego nie może obejść się żaden uczeń i żaden rodzic. Bez względu na to czy wysyłamy pociechę do pierwszej klasy czy do piątej, potrzebujemy całą masę przyborów i artykułów, które nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wydają się zbędne, to warto je mieć. Dlaczego? Ci bardziej doświadczeni rodzice już na pewno to wiedzą i znają historie, w których to o 22 nagle okazało się, że trzeba do szkoły na następny dzień przynieść kolorowe kartki, cienkopisy, farby, tekturę falistą albo piórko kulkowe. Warto mieć na uwadze, że artykuły piśmiennicze nie mają krótkiego terminu ważności i na przestrzeni najbliższego czasu zostaną wykorzystane, więc nie są to środki wydane na bezsens.

O czym należy pamiętać kompletując wyprawkę szkolną?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że poza standardowymi przyborami jak ołówek, długopis, temperówka i gumka, nasze dziecko będzie potrzebowało w szkole również przyborów technicznych i plastycznych. Różnej miękkości ołówki, farby plakatowe czy akwarelowe, kleje, brokaty, bloki, kredki, flamastry. I jeżeli mamy wyobrażenie, że w starszych klasach owe przybory i artykuły piśmiennicze nie będą potrzebne, to jesteśmy w błędzie. Zmieni się co prawda forma zaawansowania wykonywanych prac i oczekiwania co do ich wykonania, ale wiele ze standardowych artykułów szkolnych znanych z młodszych klas będzie potrzebne.

Długopis wymazywalny czy korektor?

Korektor to narzędzie, które jeszcze kilka lat temu ratowało wypracowanie z polskiego lub inne notatki i zadania przed błędami i poczynionymi literówkami, jednak zostawiło po sobie ślad. Obecnie artykuły piśmiennicze dają o wiele więcej możliwości, zarówno dzieciom podczas edukacji wczesnoszkolnej, jak i starszakom, a nawet dorosłym. Długopis wymazywalny gwarantuje usunięcie zapisanej wcześniej treści, a następnie naniesienie zmian bez jakichkolwiek pozostałości po uprzednim tekście. To wygodne rozwiązanie dla każdego, kto na co dzień korzysta z pisma odręcznego, a szczególnie dla uczniów, nie tylko podczas odrabiania lekcji, ale także podczas pisania sprawdzianów.

Zakreślacze, cienkopisy i karteczki indeksujące

Zakreślacze, cienkopisy, markery, to idealne narzędzie, które w młodszych klasach pozwoli dziecku estetycznie prowadzić zeszyt oddzielając nowy temat lekcji od kolejnej, w starszych klasach pozwoli wyróżnić ważne treści, które mogą pojawić się na sprawdzianie, a na studiach lub w pracy idealnie sprawdzi się do zorganizowania notatek. Karteczki indeksujące natomiast mogą ułatwić przyswajanie treści podczas nauki danego tematu czy działu, możemy wykorzystać je jako zaznaczenie najważniejszych treści lektury, albo zaznaczyć zagadnienia, do których z jakiegoś powodu musimy powrócić w późniejszym czasie.

Idealna temperówka nie istnieje

Kompletując wyprawkę szkolną, szczególnie dla młodszych dzieci, często wybieramy coś co według naszego uznania jest ładne, ale nie koniecznie praktyczne dla dziecka. Przedszkolak, czy dziecko w pierwszych klasach szkoły podstawowej powinno mieć dobrze zorganizowany piórnik z przyborami i artykułami piśmienniczymi, aby móc szybko odnaleźć to, czego aktualnie potrzebuje. Im większa temperówka, tym trudniej umieścić ją w piórniku, a wrzucanie jej luzem do plecaka nie jest dobrym pomysłem. Temperówka do szkoły powinna być mała i klasyczna, znajdować się w jednym miejscu z innymi przyborami i ułatwiać dziecku pracę w szkole, a nie odciągać jego uwagę od lekcji, kiedy nagle musi w całym plecaku poszukać temperówki.

You may also like

Leave a reply

More in Inspiracje