Usługi

Jak zbudować dom z cegieł konopnych?

W przemyśle związanym z konopiami istnieje wiele nowych trendów, a jednym z nich jest budownictwo i izolacja z wykorzystaniem konopi. Domy z konopi zostały zbudowane w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Kanadzie, a obecnie stają się coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych.

Stosowany materiał jest powszechnie znany jako cegła konopna i stał się jednym z najbardziej poszukiwanych materiałów wśród firm budowlanych przyjaznych dla środowiska. Jest on uważany za nowy materiał budowlany, który może pomóc naszemu społeczeństwu w rozwoju bardziej zrównoważonej przyszłości.

Czym są konopne cegły?

Konopie to biokompozyt złożony z wewnętrznego rdzenia drzewnego rośliny konopi indyjskich. Następnie kompozyt jest mieszany ze spoiwem na bazie wapna w celu uzyskania konopnego betonu. Rezultatem jest lekki materiał izolacyjny na bazie cementu. W przeciwieństwie do tego, co większość ludzi uważa, nie jest on używany do rozwijania infrastruktury budynku, ale raczej do izolowania.

Zalety konopnych cegieł:

a. przystępna cena;
b. doskonała izolacja;
c. odporne na gryzonie;
d. odporne na ogień
e. wysoka trwałość
f. izolacja dźwiękowa
g. brak pleśni
h. przyjazne środowisku naturalnemu
i. do recyklingu.

Jak zbudować domek konopny?

Podobnie jak większość nowych gałęzi przemysłu, budownictwo konopne nadal nie jest konstrukcją standardową. Może pewnego dnia będziesz mógł wejść do marketu budowlanego, kupić cegły konopne i zbudować swój własny dom. Ale do tego czasu będziecie musieli polegać na profesjonalistach, aby wykonać tę pracę. Prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za architekta, co może kosztować od 10% do 15% całkowitego kosztu budowy.
Kolejną rzeczą do rozważenia przy budowie domu z tego materiału jest lokalizacja. Będzie to w dużej mierze zależało od lokalnego prawa, przepisów, cen i dostępności. Przyjrzyj się uważnie swojej stronie. W niektórych krajach europejskich, takich jak Hiszpania i Włochy, całe wsie i małe miasteczka zostały opuszczone, częściowo z powodu trudności z podłączeniem ich do sieci. Więc upewnij się, że możesz połączyć się z niezbędnymi rzeczami, takimi jak elektryczność i woda.

Dla tych z Państwa, którzy chcą stać się całkowicie przyjazni środowisku, zawsze istnieje możliwość zainstalowania paneli słonecznych, pasywnego ogrzewania słonecznego, systemów recyklingu ścieków, zbierania wody deszczowej, turbin wiatrowych, a nawet mikroelektrowni wodnych. Większość z tych systemów można łatwo zainstalować i nie są one tak drogie, jak mogłoby się wydawać.

Domy z konopi są niesamowitym pomysłem i z pewnością przekształcą nasze społeczeństwo w bardziej ekologiczne i zdrowe. Chociaż budowa domu konopnego może być jeszcze trochę skomplikowana, to jednak budownictwo z pewnością zmierza we właściwym kierunku.

You may also like

Leave a reply

More in Usługi

Usługi

Odzież reklamowa dla dzieci

Praktyczność gadżetów reklamowych, ozdobionych symbolami firmowymi, czyni je jednymi z najpopularniejszych upominków biznesowych. ...