Wnętrza

Jak zmienić wygląd minimalistycznej ramki na zdjęcie i kiedy warto to zrobić?

Urządzanie wnętrz w minimalistycznym stylu jest bardzo popularne. Wnętrza utrzymane w szarościach są obecnie najmodniejsze. Klasyką pozostaje styl black and white. W obydwu tych aranżacjach dobrze sprawdzają się proste, subtelne ramki, zarówno drewniane, jak i metalowe. Dziś zajmiemy się tematem zmiany wyglądu ramki bez zdobień. Zastanowimy się również kiedy warto się na to zdecydować, a w jakiej sytuacji lepiej pozostać przy minimalizmie.

Decoupage – czyli o zdobieniach słów kilka

Kiedy myślimy o zmianie wyglądu drewnianych dekoracji, pierwsze co się nasuwa to decoupage. Tutaj nie trzeba żadnych wybitnych umiejętności zdobniczych. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, wybrana serweta, a także klej do decoupage. Przyda nam się również pędzelek, w końcu nie chcemy zniszczyć świeżo wykonanego manicure. Ramka na zdjęcie stanowi idealne „płótno dla decoupage”. Kiedy prosta drewniana ramka Ci się znudzi, bądź chcesz przearanżować wnętrze np. z okazji okrągłych urodzin kogoś bliskiego bądź świąt, możesz zdecydować się na tanie, ale efektowne zmiany w dodatkach. Serwetkę na ramkę przyklejamy partiami, wycinając mniejsze kawałki lub umiejętnie rwąc na drobniejsze części. Spoiwo stanowi klej do decoupage, który jednocześnie nadaje dekoracji piękny połysk. Po skończonej pracy wystarczy odczekać aż całość wyschnie i już można czasowo zmienić aranżację wnętrza. Taka ramka wcale nie musi potem wylądować w koszu. Wszak możesz ją wykorzystać w czasie kolejnych świąt, zmieniając fotografię w jej wnętrzu. Warto zauważyć, że w tej technice możesz zdobić również kartonowe ramki passe-partout, które są prawdziwym hitem w modernistycznych wnętrzach.

Decoupage – czy zawsze warto?

Każde wnętrze wymaga czasami metamorfozy. Wszak nie chcemy cały czas patrzeć na identycznie wyglądające cztery ściany. Decydując się na wyrazisty wzór na ścianie, np. w postaci pasiastej tapety nie warto robić jej konkurencji w postaci bardzo dekoracyjnych ramek na zdjęcia. Tu doskonale sprawdzą się minimalistyczne modele. W tym wypadku zdecydowanie się na zmianę wyglądu ramki w postaci decoupage nie będzie najlepszym pomysłem. Wybór tego samego deseniu może być niemożliwy, poza tym ramka zgubi się na tle tak samo wykończonej ściany. Znacznie lepszy będzie wybór ramki, w jednolitym kolorze, pasującym do aranżacji.

Oświetlenie ma znaczenie

Światło może całkowicie zmienić postrzeganie danego przedmiotu. To dlatego tak chętnie wybieramy meble i dekoracje z oświetleniem ledowym. W taki sposób można zmienić wygląd ramek na zdjęcia. Zwłaszcza te w metalicznym wydaniu podkreślone poprzez diody led będą prezentować się niezwykle futurystycznie. Urządzając wnętrze w stylu glamour lub hi-tech warto zdecydować się na podświetlenie ramek przy pomocy taśmy led. Ten prosty trik sprawi, że grafika lub zdjęcie zostaną jeszcze lepiej wyróżnione. Można zdecydować się na taśmy z diodami w jednej barwie lub wielokolorowe. Podświetlenie można dobierać w zależności od nastroju. Przyznacie, że proste ramki bez wydawania znacznych środków mogą zyskać zarówno tradycyjny jak i nowoczesny wygląd. A jakie Wy macie pomysły na nietuzinkowe zdobienie minimalistycznych ramek?

You may also like

Leave a reply

More in Wnętrza