Przedpokój jest bardzo ważnym miejscem w każdym mieszkaniu. Wiele oczekujemy od tej przestrzeni pod względem praktycznym, a z drugiej strony bardzo często miejsce to może mieć dziwny kształt, niestandardowy układ lub też być miejscem bardzo ciasnym czy wąskim. Stąd też konieczność przemyślenia, co w takiej przestrzeni powinniśmy umieścić, aby naprawdę była ona w pełni funkcjonalna i estetyczna. W przypadku małych pomieszczeń dodatkowo warto stosować zabiegi, które dodadzą pomieszczeniu optycznego powiększenia. Jak urządzić przedpokój, jak nadać mu klasy i co w nim umieścić?

Co na pewno powinno się znaleźć w każdym przedpokoju?

Jeśli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca- na pewno warto pomyśleć chociażby o niewielkiej komodzie lub też szafce na buty. Będzie to ważne miejsce do przechowywania wszystkiego, co potrzebne nam do wyjścia, a dodatkowo na blacie takiej komody będziemy mogli odłożyć klucze, parasol czy inne akcesoria. Przydatnym meblem w każdym przedpokoju jest niewielka ławka lub też pufa, na której można przysiąść podczas ubierania butów. Może ona jednocześnie stanowić sprytny schowek na różne przedmioty. Wieszaki wiszące na ścianie to wygodny patent na odwieszanie kurtki zaraz po przyjściu do domu.

W bardziej przestronnych wnętrzach z pewnością sprawdzi się też chociażby niewielka szafa garderobiana, w której będzie można przechowywać kurtki i płaszcze. Taki mebel bardzo dobrze organizuje odzież dzieląc ją na tę, która jest wierzchnia i na tę do noszenia na co dzień. Przedpokój powinien mieć dodatkowe źródło światła, jeśli jest taka możliwość- warto umieścić tutaj także lustro, w którym będzie można się przejrzeć przed wyjściem z domu.

Wybieramy poszczególne elementy wyposażenia- na jakie meble się zdecydować?

W przedpokoju najczęściej nie uda się nam zmieścić mebli o dużych gabarytach, a jednak zależy nam na tym, aby te niewielkie meble, które tutaj się znajdą były wytrzymałe i estetyczne. To pierwsze meble, jakie widzi się wchodząc do mieszkania, w pewien sposób pełnią więc one swoją funkcję reprezentacyjną. Dlatego też chcąc ładnie wystylizować tę przestrzeń i zastanawiając się, jak urządzić przedpokój z klasą- celujmy w solidne meble wykonane z najlepszych materiałów- doskonale sprawdzą się w tej roli meble z drewna. Są nie tylko idealne do przechowywania, gdyż nie odkształcają się nawet pod naporem ciężaru wielu przedmiotów, ale też ich jakość jest zauważalna gołym okiem- nie niszczą się wraz z upływem czasu tak, jak meble ze sklejki, maja piękna, naturalną strukturę, a w razie konieczności bardzo dobrze poddają się renowacji.

Drewniane meble to także ogromny wybór propozycji różnego rodzaju- jeśli wybierzemy więc jasne drewno takie jak dąb- będziemy mogli optycznie powiększyć przestrzeń przedpokoju i odrobinę go rozjaśnić. W połączeniu z jasnym kolorem ścian- stworzymy przytulną i dobrze doświetlona przestrzeń, która będzie doskonale sprawdzać się w praktyce. Jeśli dysponujemy miejscem na ścianach- możemy powiesić organizer na klucze, ale przyda się też nawet niewielka półeczka, gdzie będzie można postawić stację pogodową czy termometr po to, aby zawsze wiedzieć, co na siebie ubrać przed wyjściem. Praktycznym gadżetem będzie wycieraczka oraz ociekacz na buty rozłożony niedaleko wejścia, gdzie będzie można odłożyć obuwie bez konieczności wnoszenia brudu z zewnątrz do wnętrza mieszkania.

You may also like

Leave a reply

More in Wnętrza