Balkony to elementy konstrukcyjne, które pojawiają się zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielokondygnacyjnych budynkach. Mogą pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale także estetyczne i wypoczynkowe. Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które nie traktują przydomowych balkonów jak składzików na niepotrzebne rzeczy, wręcz przeciwnie – chcą zaaranżować je tak, by stworzyć miejsca magiczne i wyjątkowe. Pomóc w tym może usługa projektowania balkonów.

Kto może zdecydować się na usługę projektowania balkonów?

Projektowanie balkonów to usługa skierowana przede wszystkim do tych wszystkich osób, którym zależy na tym, by niesamowity wystrój i funkcjonalność były cechami, które dotyczą nie tylko wnętrza budynku. Coraz większa liczba właścicieli domów i mieszkań chce, by także ich balkony były urządzone w wyjątkowym, spójnym z wnętrzem domu stylu.

Prawda jest taka, że nawet niewielki balkon można urządzić w ten sposób, by uzyskać piękną przestrzeń, która zachwyci nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością. Dobrze zaprojektowany balkon ma szansę stać się magicznym zakątkiem – nie zaś zagraconym schowkiem.

Dlatego też każda osoba, która chce, by jej balkon przeszedł prawdziwą metamorfozę, może zdecydować się na usługę projektowania balkonów.

Projektowanie balkonów – co obejmuje?

Doświadczenie osób zajmujących się projektowaniem balkonów pozwala zaplanować ciekawą i interesującą przestrzeń z uwzględnieniem warunków zewnętrznych. Dzięki odpowiedniej aranżacji balkonu można zasłonić się przed porywistymi podmuchami wiatru, zasłonić mało interesujący widok bądź też wyeksponować piękno otoczenia.

W usłudze projektowania balkonów najważniejsze jest, by ich wygląd i funkcjonalność dopasować do oczekiwań klientów. Podczas gdy niektórym zależy na stworzeniu zielonej, miejskiej dżungli, inni skupiają się bardziej na uzyskaniu przestrzeni do relaksu i odpoczynku po męczącym dniu.

Niezależnie od potrzeb i oczekiwań klientów, projektanci balkonów do każdego projektu podchodzą indywidualnie, kreatywnie i są w stanie zaproponować naprawdę interesujące rozwiązania.

Usługa projektowania balkonów obejmuje:

 • dobór odpowiednich roślin,
 • dopasowanie oświetlenia,
 • pomoc w skompletowaniu mebli i elementów wyposażenia,
 • stworzenie ewentualnej zabudowy balkonu,
 • doradztwo w kwestii pielęgnacji roślin oraz stworzenie systemu ich nawadniania, jeśli jest to konieczne.

Zielona dżungla na balkonie – czy jest to możliwe?

Prawda jest taka, że domowy balkon może pozostać zielony przez cały rok. Warunkiem jest wybór odpowiednich roślin, odpornych na niskie temperatury. Na wybór roślinności wpływ będą miały takie czynniki jak:

 • stopień nasłonecznienia balkonu,
 • ilość dostępnego miejsca,
 • ekspozycja na wiatr,
 • zapotrzebowanie na wodę,
 • wysokość balkonu,
 • nośność balkonu.

Samodzielna aranżacja balkonu może być bardzo trudnym zadaniem, głównie ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Dlatego wyzwanie to najlepiej powierzyć w ręce profesjonalistów.

You may also like

Leave a reply

More in Usługi

Usługi

Odzież reklamowa dla dzieci

Praktyczność gadżetów reklamowych, ozdobionych symbolami firmowymi, czyni je jednymi z najpopularniejszych upominków biznesowych. ...