Usługi

Ozonowanie na nieprzyjemne zapachy, alergie i bezpieczeństwo najbliższych

Dbanie o higienę to podstawa w czasach pandemii, ale także w naturalnych warunkach życiowych. Nie chodzi tylko o higienę osobistą, ale także o sterylność pomieszczeń w których przebywamy. Nawet codzienne prace porządkowe w mieszkaniu nie są w stanie zaradzić drobnoustrojom, bakteriom i kurzowi, który gromadzi się w meblach wypoczynkowych, we włóknach dywanów, czy osadza na ścianach, których na co dzień raczej nie czyścimy, a już na pewno nie w całości. Jeżeli mamy poczucie, że pomimo regularnych porządków w naszym mieszkaniu nie do końca jest czysto, warto skorzystać z zabiegów, które dogłębnie oczyszczą pomieszczenia, w których przebywamy najczęściej.

Czym jest ozon?

Ozon, to w dużym uproszczeniu gaz utleniający, który składa się z trzech cząsteczek tlenu. W środowisku naturalnym występuje w stratosferze i chroni nas przed promieniowaniem ultrafioletowym, w bardziej przyziemnych sytuacjach, ma zastosowanie w dezynfekcji pomieszczeń. Jako silny utleniacz oczyszcza powietrze poprzez rozbijanie i zanik mikroorganizmów niewidocznych dla człowieka gołym okiem. Jego zapach możemy kojarzyć ze świeżością tuż po burzy, kiedy stężenie ozonu jest przez chwilę znacznie większe niż w normalnych warunkach pogodowych. Zastosowanie ozonu jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się go między innymi w medycynie, dezynfekcji, dezodoryzacji, kosmetologii czy w gospodarce wodnej.

Dlaczego warto ozonować pomieszczenia?

Ozonowanie pomieszczeń dogłębnie je oczyszcza ze wszelkich bakterii, wirusów, alergenów i drobnoustrojów. To bezpieczny dla człowieka i domowych zwierząt zabieg, który sprzyja dezynfekcji wszystkich przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu. Jako że skutecznie oczyszcza powietrze, powinien być stosowany w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, co znacznie ułatwi im funkcjonowanie w domu. Ozon radzi sobie także z trudnymi i nieprzyjemnymi zapachami. Można mu przypisać skuteczną walkę z zapachem dymu tytoniowego, stęchlizny, wilgoci czy spalenizny. Ozon w porównaniu do domowych sposobów walki z zanieczyszczeniami, bakteriami czy niechcianymi zapachami trwale je usuwa a nie maskuje, przywracając w mieszkaniu świeżość i czystość.

Jak przeprowadzić zabieg ozonowania?

Bez specjalistycznego sprzętu ciężko będzie nam samodzielnie wykonać zabieg ozonowania. Najskuteczniejszą metodą jest znalezienie odpowiedniej firmy z branży sanitarnej, której możemy powierzyć nasze mieszkanie czy biuro w celu jego dezynfekcji. Najprościej skorzystać z wyszukiwarki online poprzez wpisanie hasła „ozonowanie kielce” lub jakiejkolwiek innej miejscowości, w której ma być przeprowadzone ozonowanie i porównać oferty różnych firm pod kątem cen, dostępności, a także opinii wystawionych przez innych konsumentów usługi.

You may also like

Leave a reply

More in Usługi

Usługi

Odzież reklamowa dla dzieci

Praktyczność gadżetów reklamowych, ozdobionych symbolami firmowymi, czyni je jednymi z najpopularniejszych upominków biznesowych. ...