Wnętrza

Łazienka zgodnie z zasadami Feng Shui. Bogactwo i szczęście.

Zgodnie z filozofią feng shui, przepływ wody symbolizuje przepływ pieniędzy… więc unikaj przecieków! Projektowanie łazienki w zgodzie z podstawowymi zasadami feng shui? To proste, i przechodzi przez trzy etapy: przenieść, wyeliminować, a następnie dodać.

Zasada numer 1: przemeblowanie.

Jeśli planujesz stworzyć łazienkę zgodnie z zasadami feng shui (lub wyremontować dom i zmienić położenie łazienki), pamiętaj, że powinna ona być umieszczona z dala od drzwi wejściowych lub centrum domu. Rzeczywiście, jeśli celem feng shui jest harmonizacja energii życiowej w domu, aby promować dobre samopoczucie jego mieszkańców, ważne jest, aby wiedzieć, że przepływ wody, który charakteryzuje to pomieszczenie może, przez analogię do przepływu pieniędzy, utrzymać trudności finansowe lub problemy zdrowotne. Tak: w feng shui, płynność wody, źródło życia, jest symbolicznie związana z bogactwem i szczęściem: dlatego tak ważne jest, aby utrzymać ją jak najlepiej!

Ale jeśli trudno jest (jak to często bywa!) przenieść meble sanitarne z istniejącej łazienki, należy wiedzieć, że przez przypadek ich pierwotny układ nie stanowi na ogół prawdziwego problemu. Wreszcie… chyba że wanna znajduje się pod oknem: w tym przypadku bliskość szyby akcentuje wyciek energii z bieżącej wody. Można to jednak zrekompensować zasłaniając okno ładną zasłoną lub umieszczając rząd zielonych roślin doniczkowych na krawędzi okna. Na przykład, pomyśl o orchideach; eleganckie i czyste, przychodzą w różnych kolorach, aby dopasować się do Twojej łazienki feng shui i na pewno ozdobią pokój!

Zasada numer 2: wyeliminować.

Złota zasada łazienki feng shui polega na tym, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec niepożądanemu rozlaniu się wody: stare, zużyte i nieszczelne baterie oraz wadliwa instalacja wodociągowa powinny być naprawione i wymienione w razie potrzeby. W celu utrzymania dobrego stanu zdrowia, wszelkie wycieki wody muszą być śledzone i oczyszczane. Nie wahaj się wymienić również uszczelek wanien i zlewów, gdy tylko się zestarzeją lub wykażą oznaki zużycia.

Łazienka jest zazwyczaj miejscem, w którym po raz pierwszy patrzysz na siebie rano: energia, która uwalnia się do organizmu w ciągu dnia, zależy w dużej mierze od tych pierwszych chwil. Jeśli lustro w Twojej łazience jest za małe i nie widzisz siebie przynajmniej w połowie, zamień je na większe. W duchu bardziej feng shui łazienki, wyeliminuj ściany luster w kratę, które odbijają fragmentaryczny obraz siebie.

Zasada numer 3: dodać.

Projektując łazienkę feng shui, warto zdecydować się na zielone ściany – kolor, który symbolizuje pieniądze – w celu promowania finansowego sukcesu. Jeśli Twoja łazienka ma okno, wzmocnij je zgodnie z jego konfiguracją. Jeśli nie ma gzymsu, dodaj szklaną lub drewnianą półkę, na której umieścisz ładne doniczki lub przezroczyste butelki: ozdobne, spowalniają utratę energii na zewnątrz. Duża zielona roślina umieszczona w pobliżu wanny lub toalety ma korzystny wpływ na spowolnienie strat energii związanych z przepływem wody.

You may also like

Leave a reply

More in Wnętrza