Meble

Zasady, których należy przestrzegać przy wykonywaniu niestandardowej szafki łazienkowej.

Planujesz wyremontować lub wyposażyć swoją łazienkę? Ponieważ wiemy, że nie zawsze jest łatwo stworzyć własne meble, oto 10 podstawowych zasad, które pozwolą stworzyć piękny mebel do łazienki.

Zalety mebli wykonywanych na zamówienie.

Zaczynasz remontować swoją łazienkę i pierwszym krokiem jest wykonanie mebli na zamówienie? Gratulacje! Tworzenie własnych mebli jest powodem do dumy i ma wiele zalet. Wykonując meble łazienkowe na miarę, masz możliwość wyboru materiałów i kolorów, które chcesz. Możesz również określić jego rozmiar, wybrać kształt, jaki przyjmie, jak również liczbę umywalek, stworzyć dowolną ilość podłóg lub schowków. Dla tych, którzy kochają majsterkować, „szyte na miarę” to doskonała opcja. Czas wyremontować łazienkę! A jeśli nie przekonuje cię renowacja, chodź tutaj.

Oraz ich wady.

Ale o ile dostosowanie do potrzeb klienta ma wiele zalet, o tyle istnieją również pewne wady, które należy rozważyć. Jeśli Twoja łazienka musi być gotowa do szybkiego działania, wykonanie jej na zamówienie może zająć trochę czasu. Wyobrażanie sobie planów, myślenie o układzie, wycinanie, montaż, naprawa… zajmuje na miejscu kilka dni, a nawet tygodni. Czasami może się zdarzyć, że produkty wykonywane na zamówienie są droższe niż produkty „z półki”, zwłaszcza jeśli korzysta się z usług rzemieślników. Jednak docenienie pracy rzemieślnika to piękny krok. Wreszcie, stanowi to dodatkowe ryzyko, na przykład w zakresie mocowania lub instalacji umywalek. Nie improwizuje się jako hydraulik! I wtedy łatwiej jest popełnić błąd, jeśli nie jest się ostrożnym. Oto 10 błędów, których należy unikać przy wykonywaniu mebli na zamówienie.

Zasada nr 1: zdefiniuj swoje potrzeby.

Po pierwsze, musisz określić wszystkie swoje potrzeby. Do czego będą służyły twoje meble? To jest pierwsze pytanie, które należy sobie zadać. Czy jest to szafa, szafka, mebel z jedną lub kilkoma umywalkami? Poza tym, czy mieszkasz z dwoma czy pięcioma osobami, twoje potrzeby nie będą takie same. Więc zrób listę wszystkich potrzeb, które ten mebel musi spełniać. A oto kilka inspiracji dla mebli z podwójną umywalką.

Zasada nr 2: zadaj sobie wszystkie pytania.

Po określeniu swoich potrzeb, dowiedz się o tym więcej. Jakie są wymiary szafki łazienkowej? Jakie są standardy? Zamierzasz zbudować w pralce? Jak podłączysz instalację wodociągową? Ideałem jest sporządzenie listy wszystkiego, co będzie się wiązało z projektem (koszty, materiały, czas trwania).

Zasada nr 3: określanie swojego budżetu.

Przedział cenowy dla mebli łazienkowych jest niezbędny. Rzeczywiście, radzimy nie realizować tego projektu bez określenia budżetu. Nie wyszczególniając kosztów z dokładnością do jednego grosza, spróbuj zorientować się w budżecie, który wygeneruje.

Zasada nr 4: podjęcie wszelkich niezbędnych środków.

Kiedy już ustalisz swoje potrzeby, odpowiesz na wszystkie pytania i ustalisz budżet, zrób plan. Umieść swoje pomysły na papierze, narysuj plany swoich przyszłych mebli! Używając kilku kolorów i linijki, prześledź wszystkie pomiary tak, aby powstał czysty i szczegółowy plan.

Zasada nr 5: Kup wszystkie materiały i narzędzia, których potrzebujesz.

Zrób listę wszystkich materiałów, których będziesz potrzebował, aby uniknąć kilkukrotnego powrotu do sklepu w celu zakupu konkretnego narzędzia. Jeśli sklep specjalistyczny, w którym dokonujesz zakupu, na to pozwala, radzimy wziąć trochę więcej drewna lub śrub niż potrzebujesz, a następnie zwrócić to, czego nie użyłeś po zakończeniu pracy.

Zasada nr 6: chroń łazienkę.

Jeśli robisz ten mebel z kilkoma osobami, podczas gdy jeden zespół otrzymuje materiał i narzędzia, drugi może zająć się opróżnianiem pokoju. Łazienka powinna być jak najczystsza, aby stworzyć czystą przestrzeń. Pozostałe przedmioty, takie jak toaleta i wanna, należy zabezpieczyć brezentem. Nie zapomnij chronić swojej podłogi przed uderzeniami i innymi zagrożeniami.

Zasada nr 7: nie spiesz się.

Ważne jest, aby poświęcić swój czas i wykonać każdy krok ostrożnie. Nawet jeśli nie możesz się doczekać, aby w końcu mieć piękną, działającą łazienkę, nie spiesz się. Jeśli chcesz pracować za szybko, podejmujesz złe decyzje, robisz złe wymiary i cięcia lub, co gorsza, robisz sobie krzywdę.

Zasada nr 8: nie popełniaj błędów przy wycinaniu.

Jak już wcześniej wspomniano, nie popełniaj błędów w wycinankach. Sprawdzaj systematycznie pomiary, odwołuj się do swojego wykresu tyle razy, ile chcesz, poproś współpracowników o potwierdzenie, krótko mówiąc, nigdy nie możesz być zbyt ostrożny.

Zasada nr 9: zrób solidny mebel.

Aby zapewnić trwałość mebli łazienkowych w czasie, zalecamy wybór wysokiej jakości materiałów, nawet jeśli oznacza to konieczność zapłaty za nie ceny. Czasami lepiej jest wydać kilkaset złotych więcej na materiały wysokiej jakości, niż co 3 lata z powodu złej jakości mebli. Upewnij się również, że wybierasz materiały, które są odporne na wilgoć.

Zasada nr 10: prawidłowy montaż części.

W końcu, po wykonaniu cięcia, wystarczy zmontować różne części, aby stworzyć solidny mebel. W przypadku umywalek, dowiedz się, jak je zainstalować. Jeśli nie masz ochoty samemu podłączać rur, poproś o radę przyjaciela hydraulika. Wszystko, co musisz zrobić, to przymocować nowe meble łazienkowe prawidłowo do ściany, oczywiście w razie potrzeby. Po wyprodukowaniu mebli będziesz musiał je konserwować jak każdy inny mebel. Oto jak dobrze dbać o meble łazienkowe.

You may also like

Leave a reply

More in Meble