Usługi

Czyszczenie dywanów. Kilka sprytnych porad.

Prawdziwe gniazda kurzu i roztoczy! Dywany wymagają regularnej konserwacji, aby mogły pozostać tak dobre jak nowe lub prawie nowe. Jeśli konserwacja wykładzin jest dla Ciebie bardziej wymagająca niż cokolwiek innego, przyjdź i odkryj sztuczki naszych babć, które znaleźliśmy, aby łatwo i skutecznie czyścić dywany za pomocą codziennych produktów.

Porada nr 1: odkurzaj regularnie.

Abyś nie musiał przechodzić przez gruntowne czyszczenie dywanów co sześć miesięcy, wiedz, że konserwacja dywanów to codzienna sprawa! Zwłaszcza jeśli masz zwierzęta domowe lub członków rodziny, którzy są uczuleni na kurz i roztocza… Pamiętaj, że im bardziej regularnie będziesz konserwował swoje dywany, tym mniej będziesz miał trudności z łapaniem plam i usuwaniem osadzającego się kurzu.

Aby to zrobić, nie ma nic zbyt skomplikowanego: odkurzaj dywan dwa razy w tygodniu w trybie „szczotkowanie”, to zrobi to zadanie. Uważaj jednak: jeśli Twój dywan jest stary i bardzo kruchy, unikaj trybu szczotkowania, aby go nie uszkodzić; zamiast tego, odkurzaj delikatnie.

Porada nr 2: renowacja wykładziny dywanowej z naparem z łupinek ziemniaków.

Dobre wieści: jeśli nie stać cię na wynajęcie profesjonalisty, który wyremontuje twój dywan i sprawi, że będzie wyglądał jak nowy, możesz to zrobić sam, korzystając ze skutecznej i w 100% naturalnej babcinej sztuczki, która nie wymaga użycia środków chemicznych! Prawdopodobnie masz już w kuchni składnik, który może pomóc w czyszczeniu dywanu i przywrócić mu piękny wygląd, ponieważ jest to ziemniak.
Aby wyremontować stary dywan z jednym z ulubionych warzyw francuskich, zacznij od zrobienia skoncentrowanego naparu ze skórki ziemniaków, a następnie przetrzyj dywan gąbką nasączoną preparatem. Zostaw go na kilka godzin do pracy, a następnie spłucz czystą wodą i gąbką. Na koniec, zostaw dywan do wyschnięcia i unikaj chodzenia po nim.

Porada nr 3: użyj mieszaniny wody gazowanej i sody oczyszczonej, aby ożywić kolory.

Z czasem i nieporadnością, Twój dywan stracił swój piękny, oryginalny kolor, a kilka plam zatarło się tu i ówdzie? Aby go odzyskać, nie trzeba iść do supermarketu, aby kupić drogie produkty i cudowne odplamiacze: po raz kolejny, prawdopodobnie masz wszystko, czego potrzebujesz w swojej kuchni! Tak: do barwienia i rozjaśniania dywanu można używać produktów codziennego użytku, takich jak woda sodowa i soda oczyszczona. Aby to zrobić:

a. za pomocą gąbki namoczyć dywan wodą sodową, a następnie delikatnie przetrzeć go szczotką;
b. pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 30 minut, a następnie posypać cały dywan sodą spożywczą;
c. gdy soda oczyszczona jest sucha, odkurzyć – Twój dywan będzie tak dobry jak nowy!

Porada nr 4: mieszanina płynu do mycia naczyń i octu.

Zwolennicy ekologicznego i oszczędnego sprzątania dobrze o tym wiedzą: biały ocet jest cudownym remedium na dom, a jego zastosowania są wielorakie do dezynfekcji, dezodoryzacji lub zabrudzenia! Dlatego jeśli Twój ulubiony dywan jest brudny lub poplamiony tłuszczem, nie panikuj i wyjmij butelkę octu z kuchennych szafek.
Zacznij od nalania białego octu na czystą szmatkę i przetrzyj plamę.
Zostaw go na 15 minut.
Następnie podaj mieszaninę wody i płynu do mycia naczyń, którą wcześniej wytworzysz w pianie przy użyciu miksera elektrycznego lub trzepaczki. Tę mieszankę należy zmyć na dywanie szczotką, a następnie spłukać czystą wodą.
Wytrzyj dywan czystą ściereczką i pozostaw do wyschnięcia, zanim zaczniesz podziwiać efekt!

Wskazówka nr 5: do czyszczenia zabrudzonego dywanu użyj pianki do golenia.

Choć może się to wydawać zaskakujące, pianka do golenia jest świetnym sprzymierzeńcem w usuwaniu tekstyliów. Rzeczywiście, pianka do golenia ma właściwości chłonne: może być używana jako odplamiacz, nakładając ją grubą warstwą na powierzchnię wykładziny, na poziomie plam. Po nałożeniu pianki pozostawić na co najmniej godzinę, a następnie energicznie wcierać gąbką. Aby usunąć plamy z dywanu z pianką do golenia, można również pozostawić piankę na noc i odkurzyć następnego dnia rano.

Porada nr 6: usuwaj plamy szarym mydłem.

Wraz z octem i sodą do pieczenia, szare mydło jest jednym z tych przyjaznych dla środowiska i ekonomicznych produktów gospodarstwa domowego, które wszyscy powinniśmy mieć w naszych szafkach kuchennych, ponieważ może być bardzo przydatne do czyszczenia i konserwacji domu.

Na przykład, jeśli Twój dywan jest poplamiony i nie wiesz jak go odzyskać, możesz rozcieńczyć jedną łyżkę szarego mydła w 2 litrach ciepłej wody. Na poplamione części wykładziny nanosić preparat za pomocą gąbki, a plamy usuwać twardą szczotką. Pozostawić do wyschnięcia i odkurzyć, aby usunąć kurz i kawałki oraz inne pozostałości powstałe w roztworze plamy. Podziwiaj wynik: plamy na dywanie są odległym wspomnieniem!

Porada nr 7: do dokładnego oczyszczenia wykładziny należy użyć ziemi Sommières.

Sommières jest naturalną płynną gliną i naturalnym odplamiaczem, stosowanym od XIX wieku i szczególnie przydatnym do czyszczenia tkanin i tekstyliów na sucho (praktyczne, ponieważ dywany rzadko są wystarczająco duże, aby można je było umieścić w pralce!).
Oto jak postępować, aby całkowicie oczyścić dywan, ale także usunąć tłuste substancje, które mogły się na nim osadzić: posypać cały dywan gliną Sommières, a następnie pozostawić preparat do działania na kilka godzin (najlepiej zostawić na noc), a następnie spłukać czystą wodą, aby usunąć plamy. Dywan jak nowy!

You may also like

Leave a reply

More in Usługi

Usługi

Odzież reklamowa dla dzieci

Praktyczność gadżetów reklamowych, ozdobionych symbolami firmowymi, czyni je jednymi z najpopularniejszych upominków biznesowych. ...