Meble

Modna i nowoczesna kuchnia – jak ją urządzić?

O metamorfozie kuchni marzy wielu z nas. W końcu to pomieszczenie, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Stąd też zależy nam na tym, by było przytulnie, ale jednocześnie modnie i oryginalnie. Aktualne trendy pozwalają nam stworzyć ciekawe rozwiązania, dzięki którym możemy zaaranżować kuchnię na wiele sposobów. Mimo tego nie do końca wiesz od czego zacząć? Spokojnie! Proponujemy Ci kilka interesujących opcji, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Drewno w kuchni.

Oprócz tego, że jest to materiał ponadczasowy to do tego niezwykle modny. Jest on naturalny, a jak wiadomo jest to obecnie bardzo wskazane. Poza tym potrafi idealnie „ocieplić” wnętrze. Myśląc o nim w kontekście kuchni z pewnością mamy na myśli drewniane blaty kuchenne. Jego dodatkowa obróbka jest właściwie zbędna – mile widziane są usłojenia podkreślające charakter drewna. Wart jest naszej uwagi szczególnie wtedy, kiedy w naszej kuchni pojawią się białe meble.

Wyspa kuchenna.

Jest bardzo funkcjonalna, a do tego na czasie. Decydujemy się na nią coraz częściej, gdyż jest dla nas uzupełnieniem szafek kuchennych. W innym przypadku może być wolnostojącą zabudową. Jedno jest pewne – może pełnić różnorakie funkcje. Najczęściej wykorzystujemy ją jako dodatkowy lub główny blat roboczy. Niektórzy wolą przechowywać w niej mały sprzęt AGD. Poza tym może być także doskonałym miejscem do wspólnych posiłków. Wystarczy, że ustawimy przy niej krzesła i gotowe! Niestety nie każdy może sobie pozwolić na wyspę kuchenną. To rozwiązanie, które idealnie będzie pasowało do większych powierzchni. W innych przypadkach musimy szukać alternatyw, np. w postaci stolika na kółkach.

Kamienne blaty.

Blaty kuchenne potrafią diametralnie zmienić oblicze naszej kuchni. Dlatego podczas jej metamorfozy warto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę. Co do ostatecznego wyboru to może być on naprawdę trudny, gdyż na rynku mamy do wyboru blaty kuchenne wykonane z różnych materiałów. Jednak na naszą uwagę w tym przypadku zasługuje kamienny blat kuchenny. Idealnie sprawdzi się on w kuchni w stylu glamour, ponieważ wprowadza on elegancję i szyk. Dodajmy, że wśród wielu kamieni najczęściej wybierany jest marmur. To naturalny materiał, który w połączeniu ze złotymi dodatkami dopełni całą aranżację.

PODSUMOWANIE

Nie zawsze musisz decydować się na generalny remont kuchni, by wyglądała ona zjawiskowo i modnie. Możesz zdecydować się na niewielkie zmiany, które odmienią jej oblicze. I nie ważne jak duży metraż posiadasz – wykorzystując choć jeden z powyższych trzech trików sprawisz, że to pomieszczenie będzie funkcjonalne i na czasie.

You may also like

Leave a reply

More in Meble