Wnętrza

Obraz na szkle akrylowym, czy na płótnie canvas?

Obrazy są popularnym elementem dekoracji wielu przestrzeni domowych i firmowych. Bogate wzornictwo i motywy pozwalają na dobranie odpowiedniego dzieła do każdego pomieszczenia. Możliwość wyboru formatu daje nam przestrzeń do skomponowania ciekawych kombinacji, które przyciągają wzrok i uatrakcyjniają pokoje czy biura. Oryginalnie malowane farbami obrazy są drogie, dlatego wielu z nas decyduje się na obrazy akrylowe lub obrazy canvas, które podobnie jak malowane zachwycają wyglądem, a są o wiele tańsze. Czym różni się obraz na szkle akrylowym od obrazu na płótnie? Na który się zdecydować? Postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości!

Szkło czy płótno? Jaka jest różnica?

Zarówno obrazy akrylowe jak i canvas są drukowane cyfrowo na podłożu, na które się zdecydujemy. Obraz akrylowy jest drukowany na plexi, natomiast canvas na płótnie. Obrazy akrylowe mają przeważającą zaletę nad płótnem – są odporne na wilgoć. Dzięki temu z powodzeniem mogą znaleźć się w łazience, kuchni czy innych pomieszczeniach, w których borykamy się z problemem nadmiernej ilości wody. Obrazy canvas natomiast mogą zachwycić fakturą, która w dotyku, a niekiedy już nawet na pierwszy rzut oka jest bardzo zbliżona do płótna malarskiego.

Szkło akrylowe jest gładkie, dodatkowo odbija światło, dlatego lepiej sprawdzi się pomieszczeniach lub na ścianach, na które nie padają bezpośrednio promienie słoneczne. Jego zaletą jest lekkość, co również przekłada się na łatwość montażu i odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Z uwagi na swoje właściwości, obrazy akrylowe są także łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż obrazy na płótnie.

Obrazy akrylowe zachwycają kolorami i wzorami o czym możemy przekonać się odwiedzając sklep Tulup.pl https://tulup.pl/obrazy-akrylowe. Wytrzymałe tworzywo jakim jest szkło akrylowe i jakość nadruku cyfrowego sprawiają, że obrazy zdobią liczne ściany mieszkań i przestrzeni biurowych. Ich atutem jest też wybór rozmiarów oraz orientacja nadruku w pionie lub poziomie, a także możliwość nadruku własnego zdjęcia czy portretu.

You may also like

Leave a reply

More in Wnętrza