Dom i ogród

Dom energooszczędny

rynny szczecin

Decydując się na budowę domu, który w założeniu ma być energooszczędny, musimy dobrze zaplanować jego budowę i wszystkie elementy, które będą miały wpływ na jego końcowy wygląd, a przede wszystkim funkcjonalność. Należy również pamiętać, że niskie koszty eksploatacyjne to nie jedyny powód, żeby budować energooszczędnie – taki dom będzie również przyjazny dla środowiska.

Biorąc pod uwagę wiele elementów, które składają się na budowę domu, większość z nich ma kluczowy wpływ na oszczędność energii. Ważne tu będzie ogrzewanie domu, wybór odpowiednich okien, kominów, wentylacji, bramy garażowej, dachu i wiele innych. Decydując się na odpowiedni dach, musimy bardzo dobrze przemyśleć sprawę, ponieważ to właśnie kształtu dachu i jego ocieplenia ma duży wpływ na to, czy dom będzie energooszczędny. Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, przez źle zaizolowane połacie dachu może uciec z domu nawet do 30% ciepła. Warto poradzić się fachowców, specjalizujących się w dekarstwo szczecin. Profesjonalny dekarz szczecin, będzie nam w stanie udzielić wszelkich porad dotyczących odpowiedniego dachu, a także innych elementów, takich jak rynny Szczecin. Im mniejsza powierzchnia dachu, tym straty ciepła będą mniejsze, więc warto zwiększać powierzchnią domu wzwyż i odradza się raczej budowy rozłożystych domów parterowych. Za optymalne rozwiązanie uważa się dachy płaskie. Jednak wiele osób nie chce rezygnować z poddasza użytkowego i dla nich również istnieją rozwiązania, które stawiają na oszczędzanie energii. W domach energooszczędnych wykorzystuje się bowiem wszystkie pomieszczenia, a w przypadku poddasza, należy pamiętać przede wszystkim o ograniczeniu straty ciepła, szczególnie podczas miesięcy jesiennych i zimowych. Warto więc na poddaszu zainwestować w energooszczędne okna, których koszt jest wyższy niż standardowych, ale zdecydowanie obniżają rachunki za ogrzewane zimą, dzięki swojej nowoczesnej technologii i wzmocnieniu termicznemu.

Decydując się na budowę domu, który w założeniu ma być energooszczędny, musimy więc brać pod uwagę wiele elementów, których koszt będzie większy niż w przypadku standardu, ale musimy pamiętać, że koszt ten nam się zwróci w latach użytkowania. Należy więc myśleć o tym, jak o inwestycji w przyszłość.

You may also like

Leave a reply

More in Dom i ogród