Meble

Meble góralskie do swojego salonu – czy to dobre rozwiązanie?

Dzisiejsza moda aranżacji wnętrz jest wysoce dynamiczna, a to oznacza, że zmienia się ona z kwartału na kwartał, a to co rok temu uznawane było za hit, dziś może być już w ogóle niemodne. Nowoczesne wnętrza na pewno są minimalistyczne i zachowane w duchu ergonomii oraz doskonałego zagospodarowania nawet wyjątkowo małych przestrzeni. Czy istnieje w nich jednak miejsce na elementy wyjęte rodem z góralskie chatki? Czy etniczne meble oraz dodatki, mają sens w naszych salonach, pokojach gościnnych oraz sypialniach?

Aby obejrzeć i kupić meble góralskie, wcale nie trzeba wyjeżdżać na południe Polski, gdyż coraz częściej oferty tego typu przedmiotów odnajdziemy w sieci, ale też w stacjonarnych sklepach na północy, czy też w centralnej części kraju. Należy mieć świadomość, że to bardzo charakterystyczne meble, które będą wyróżniać się na tle naszych minimalistycznych przestrzeni, dlatego należy sobie odpowiedzieć na pytanie – czy warto?

Meble góralskie, a nowoczesny wystrój naszego salonu – czy to ma racje bytu?

Czym charakteryzują się meble góralskie? W pierwszej kolejności jest to typowy styl vintage, dlatego należy w nich upatrywać cech właśnie z tego nurtu. Są to zwykle masywne, ciężkie, ale jednocześnie też solidne meble dębowe, które na pewno należy umieszczać ostrożnie w naszych jasnych i przestronnych pomieszczeniach. Istnieje bowiem ryzyko, że zdominują one całą aranżację. Z pewnością meble góralskie będą przykuwać wzrok, dlatego powinniśmy je ustawiać w takim miejscu, gdzie staną się bardziej uzupełnieniem całego zestawu mebli. Jeśli nie mamy pomysłu, jak wkomponować je u siebie, lepiej poradzić się architekta wnętrz lub zrezygnować z tej opcji. Meble góralskie doskonale współgrają z dodatkami w podobnym stylu, a będą to chociażby białe, haftowane serwety lub też elementy w kolorach żywych kwiatów. To dość odważne połączenia, dlatego stosujmy je ostrożnie, aby subtelne uzupełnienie nie stało się zwykłym kiczem.

You may also like

Leave a reply

More in Meble