Budownictwo

Jak przygotować pokój do malowania?

Malowanie pokoju wymaga czegoś więcej niż tylko otwarcia puszki swojego ulubionego koloru i chwycenia pędzla. Wiedza o tym, jak przygotować pokój do malowania przed rozpoczęciem, sprawi, że Twój projekt będzie płynniejszy. Wtedy będziesz szczęśliwszy z efektu końcowego.

Oczyść pokój

Potknięcie się o meble prowadzi do frustracji i może potencjalnie spowodować uszkodzenia i wypadki. Zanim zaczniesz, ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo i zapewnić sobie dużo miejsca do pracy. Usuń wszystkie małe meble i dywaniki z pokoju. Usuń wszystkie dekoracje ścienne, płytki przełączników, otwory wentylacyjne i osłony gniazd elektrycznych. Umieść sprzęt w pojedynczych plastikowych torebkach i oznacz je. Umieść wszystkie torby ze sprzętem w jednym miejscu poza pokojem.

Jak czyścić ściany przed malowaniem?

Brud i kurz mogą gromadzić się na ścianach w cienkiej warstwie. Brak ich czyszczenia przed malowaniem sprawi, że ostateczne malowanie będzie wyglądało nieatrakcyjnie. Poświęć trochę czasu na dokładne oczyszczenie ścian, zanim zaczniesz. Za pomocą ściereczki dokładnie wyczyść ściany, aby usunąć kurz lub pajęczyny. Zacznij od górnych rogów ściany przy suficie i szczotkuj w dół. Uporczywe plamy mogą wymagać szorowania ręcznie szmatką malarską. Po zakończeniu czyszczenia ścian pamiętaj, aby odkurzyć lub zamieść podłogi, aby zebrać kurz.

Jak przygotować ściany do malowania?

Wgniecenia i wgłębienia na powierzchni ściany będą się wyróżniać jak bolący kciuk na świeżo pomalowanej ścianie. Na szczęście łatanie małych dziur jest łatwe i nie zajmie zbyt dużo czasu. Zlokalizuj wszelkie dziury lub pęknięcia w powierzchni ściany. Użyj szpachli, aby zapakować szpachlę w pęknięcia i pęknięcia w ścianie. Pozostaw warstwę do wyschnięcia na kilka minut. Powtórz jeszcze dwa razy, aż utworzysz warstwy masy naprawczej. Naprawa musi być wyrównana z otaczającą ścianą po wyschnięciu. Gdy ostatnia warstwa szpachlówki wyschnie, użyj gąbki szlifierskiej, aby wygładzić naprawę, tak aby została zmieszana z otaczającą ścianą.

Przygotuj listwę przypodłogową i wykończenie

Wykończenia, listwy przypodłogowe i listwy nadają wnętrzu architektonicznego charakteru. Spraw, aby te cechy wyróżniały się jeszcze bardziej dzięki świeżej warstwie farby. Przygotowanie powierzchni drewna przed malowaniem polega na umieszczeniu główek gwoździ pod powierzchnią, wypełnieniu i wyszlifowaniu otworów, oczyszczeniu i naprawie lub wymianie uszkodzonego drewna. Sprawdź stan wykończenia. Jeśli są obszary z nadmiernymi uszkodzeniami, możesz rozważyć wymianę. W przypadku wymiany listwy należy pogłębić łby gwoździ, a następnie wypełnić otwory szpachlą do drewna. Gdy szpachlówka wyschnie, przeszlifuj ją, aby była równa z powierzchnią wykończenia. Jeśli usuwasz farbę z wykończenia, najpierw przykryj podłogi i inne powierzchnie ściereczką. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi używania środka do usuwania farby. Na szczęście łatwo można pomalować farby lateksowe. Najpierw lekko przeszlifuj wykończenie. Jeśli wykończenie zostało wcześniej pokryte lakierem lateksowym o wysokim połysku lub pół-połysku, szlifowanie pomoże nowej powłoce lepiej przylegać. Odkurz i wytrzyj listwę, aby usunąć nadmiar pyłu ze szlifowania. Uszczelnij przestrzenie między listwą przypodłogową a podłogą lub ścianą. To uszczelnia szczeliny i zapewnia płynniejsze przejścia między powierzchniami, co poprawia wygląd pomalowanego pomieszczenia.

Taśma w pokoju

Tapingowanie pokoju może wydawać się żmudnym zadaniem, ale na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić czas i ból głowy. Ponadto, oklejanie pomieszczenia przed malowaniem sprawi, że krawędzie farby będą czystsze, co da bardziej dopracowany wygląd. Nałóż taśmę malarską w paski. Zapobiegnie to rozciągnięciu się taśmy i pozwoli lepiej chronić powierzchnię. Nałóż taśmę na wykończenia na podłodze i suficie, ramy wokół okien i drzwi. Skrzynki elektryczne, klamki drzwi i inne elementy wyposażenia również będą musiały być zaklejone taśmą. Nakładaj taśmę równo z powierzchnią malowaną, ale nie maskuj samej powierzchni. Po zdjęciu osłon należy zakleić przełączniki i gniazda taśmą, aby były czyste i suche. Jeśli malujesz wiele powierzchni lub używasz kilku kolorów, musisz dać farbie wystarczająco dużo czasu na pełne utwardzenie. Właściwy czas utwardzania zajmuje od dwóch do trzech dni. Następnie można bezpiecznie ponownie przykleić taśmę do powierzchni.

Poświęcenie czasu i wysiłku, aby odpowiednio przygotować pomieszczenie przed malowaniem, ułatwi i przyspieszy pracę.

You may also like

Leave a reply

More in Budownictwo