Budownictwo

Ocieplanie stropodachu – proces, któremu warto przyjrzeć się bliżej

Podczas budowy domu wiele osób zapomina o kwestiach związanych z termoizolacją. Przez to we wnętrzu może panować nieprzyjemny chłód zimą, zaś latem duży upał. Jak temu zaradzić? Świetnym rozwiązaniem, które zalecają eksperci, jest ocieplanie stropodachu. 

Ocieplanie stropodachu – inwestycja, która się opłaca

Nie da się ukryć, że kwestia termoizolacji wymaga dokładnego przemyślenia. W końcu to od niej w dużej mierze zależy komfort domowników. Chociaż najlepiej zająć się tym już podczas budowy domu, czasami schodzi to na dalszy plan, gdyż po prostu w danej chwili nie jest niezbędne. Ale co wtedy, gdy już podczas zamieszkiwania danego domu pojawiają się trudności związane z utrzymywaniem ciepła oraz zbyt wysokimi kosztami energii? W takiej sytuacji należy zastanowić się nad usługą, jaką jest ocieplanie stropodachu. Pozwala ona na dołożenie dodatkowej warstwy termoizolacyjnej, tak by wnętrze domu nie było już tak wrażliwe na zmiany temperatur. Dzięki temu, że dach zabezpieczony jest dodatkową warstwą izolatu, jest odporniejszy na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ocieplanie stropodachu to inwestycja, która pozwala też zmniejszyć koszty eksploatacji, więc zapewnia gospodarzom sporą oszczędność.

Jaką metodą ocieplić stropodach?

Z uwagi na to, że stropodach jest stropem nad ostatnią kondygnacją budynku, pełni rolę dachu płaskiego. W budownictwie przemysłowym stosuje się stropodach pełny, składający się z czterech warstw, zaś w budownictwie mieszkaniowym posiada on już sześć warstw. Ponieważ to spora rozbieżność, również metody termoizolacji będą się od siebie różnić. Najczęściej spotykaną metodą będzie ocieplanie stropodachu poprzez wdmuchiwanie. To najmniej inwazyjny sposób, dlatego bez przeszkód można go wykonać już podczas zamieszkiwania budynku. Warto zatrudnić do tego profesjonalną firmę, taką jak ta https://stropodachy.com.pl/. Specjaliści podpowiedzą, jakiego materiału użyć, by przynosił on jak najlepsze rezultaty. Do wyboru mamy chociażby celulozę oraz granulat wełny mineralnej. Celuloza chroni dach przed grzybem i pleśnią oraz jest ekologicznie przetwarzana, zaś wełna nie wymaga konserwacji i świetnie izoluje.

You may also like

Leave a reply

More in Budownictwo