Dom i ogród

Markiza balkon idealnym dodatkiem każdego budynku

markiza balkon

Posiadanie balkonu jest niewątpliwą zaletą, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy to wyższe temperatury zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, promienie słoneczne mogą być czasami zbyt intensywne dla pełnego komfortu doświadczenia, dlatego też warto rozważyć rozwiązanie jakim jest markiza balkon. To prosty sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego zacienienia w trakcie odpoczynku.

Markiza balkon – wygoda dopasowana do Twoich potrzeb

Markizy są powszechnie stosowane zarówno przy witrynach sklepowych czy lokalach gastronomicznych, jak i w budynkach prywatnych. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do markiz tarasowych, markiza balkon jest przeważnie dużo mniejszych rozmiarów. Jej konstrukcja może też być mniej solidna, gdyż nie będzie ona narażona na tak wymagające warunki. Oczywiście, nie zmienia to faktu, że nawet markizy balkonowe mogą spełniać najwyższe standardy i w satysfakcjonującym stopniu chronić przed słońcem, a niekiedy nawet deszczem.

Rodzaje markiz balkonowych

Oferta markiz na balkon jest zróżnicowana głównie ze względu na sposób ich montażu. Najprostszym rodzajem jest markiza rozporowa, która umożliwia bezinwazyjną instalację. Stanowi ona przesłonę sezonową, którą można łatwo złożyć i przechowywać poza okresami używania. Mimo że jest to najtańsza z dostępnych na rynku opcji, należy mieć też na uwadze jej wady. Niestety, markizy balonowe rozporowe mają delikatną konstrukcję i mogą zostać uszkodzone nawet przez niewielkie opady atmosferyczne takie jak mżawka.

Kolejnym rodzajem jest markiza balkonowa pionowa, która umożliwia osłonę balkonu z dwóch stron jednocześnie. Jest ona mocowana bezpośrednio do balustrady, a steruje się nią podobnie jak tradycyjnymi roletami. Pionowe markizy na balkon gwarantują zwiększenie prywatności, a także chronią wnętrze mieszkania przed nadmiernym nagrzewaniem.

Nieco odmiennym typem jest markiza balkonowa poręczowa. Różni się ona tym, że umożliwia ona kontrolowanie stopnia nachylenia poszycia dzięki wykorzystaniu w swojej konstrukcji dwóch belek – górnej i dolnej. Oznacza to, że mamy bezpośredni wpływ na to jaka ilość światła będzie przedostawać się na nasz balkon. Możemy zatem dostosować to do naszych indywidualnych potrzeb, jak i do zmian nasłonecznienia w ciągu dnia.

You may also like

Leave a reply

More in Dom i ogród